Pisanie e-booków. Czy da się na tym zarobić?

Pisanie e-booków. Czy da się na tym zarobić?

Istnieje coraz większa rzesza miłośników e-booków. Czy z pisania książek elektronicznych można się utrzymać? Co raz więcej wydawców płaci za pisanie nowoczesnych książek. Jeśli posiadasz duszę pisarza i kochasz tworzyć nowe historie to ta praca jest dla Ciebie stworzona.

Jak zacząć rozkręcać artystyczny biznes?

Zastanów się najpierw, jaka tematyka najbardziej Cię interesuje. Możesz pisać powieści na 300 stron, a równie dobrze ograniczyć się do treści poradnikowych, które nie zajmą więcej niż kilkanaście stron.

Najlepiej, jeśli wydasz kilka pierwszych e-booków za darmo. Pozwoli to lepiej Cię poznać czytelnikom i wydawcom. Przede wszystkim będziesz mógł wyrobić sobie swoją markę.

Jakie są zalety książek elektronicznych?

Duża ilość wydawców przyjmuje większość wydawanych na rynku e-booków. Oszczędzasz, więc czas na poszukiwanie wydawcy zainteresowanego Twoją twórczością. Odpadają wydatki związane z drukiem i papierem. Dodatkowe usługi poligraficzne w postaci twardej oprawy lub okładki to kolejne niepotrzebnie wydane pieniądze.

E- boki można wydawać bez większych problemów zarówno w kraju jak i za granicą. Im większy zasięg tym więcej zarobisz na nich pieniędzy.

Tematyka e-booków jest bardzo różnorodna

Zarówno teksty poradnikowe jak i powieści sprzedają się dobrze w Polsce i za granicą. Najlepiej, aby tematyka Twoich książek była zgodna z Twoimi zainteresowaniami. Jesteś mistrzem kuchni? Pisz nowoczesne książki kucharskie. Lubisz fotografię? Stwórz poradnik fotograficzny poświęcony swojej pasji.

Możesz także pisać typowe powieści, romanse czy wciągające kryminały. Każdy pisarz na pewno znajdzie wierne grono odbiorców, którym przypadną do gustu Twoje teksty.