Grzybiarstwo – pomysł na biznes

Grzybiarstwo – pomysł na biznes

Jesteś pasjonatem grzybiarstwa? Masz dosyć pracy w obecnym zawodzie? Może warto przekształcić swoją pasję w sposób na życie i zarabianie.

 Grzybiarz może prowadzić własny biznes

Praca ta jest odpowiednia dla osób, które posiadają już dużą wiedzę o grzybach. Uwielbiają obcować, na co dzień z naturą. Dobrze, jeśli posiadasz wykształcenie przyrodnicze lub jesteś gotowy na odbycie kursów, które dadzą Ci odpowiednie uprawnienia. Kursy dające odpowiednie uprawnienia dla grzybiarzy prowadzi Sanepid.

Przygotuj biznes plan

Zorientuj się jak wygląda cennik grzybów w punktach skupu. Zawsze możesz skorzystać z dotacji z Unii Europejskich. Zorientuj się, na co przeznaczyć ewentualne pieniądze. Po odbytym kursie postaraj się nawiązać współpracę ze szkołami, przedszkolami czy hotelami, położonymi blisko lasów obfitujących w grzyby. Przygotuj sobie scenariusz lekcji lub wykładów, które zainteresują słuchaczy.

Kurs klasyfikatora grzybów w Sanepidzie

Kurs klasyfikatora jest pierwszym stopniem, jaki trzeba zdobyć, aby uzyskać tytuł zawodowego grzybiarza.

Szkolenie składa się z dwóch etapów. Pierwszy daje uprawnienia, jako klasyfikator grzybów. Dzięki niemu będziesz mógł klasyfikować grzyby według gatunków. Wydawać atesty na grzyby świeże i prowadzić ich skup.

Drugi etap kursu daje uprawnienia do oceny grzybów suszonych i świeżych. Szkolenie daje uprawnienia do prowadzenia nadzoru procesami technologicznymi.