Zalecenia po depilacji laserowej

Zalecenia po depilacji laserowej

Depilacja laserowa w dzisiejszych czasach stanowi najskuteczniejszą metodę usuwania niechcianego owłosienia. Jest to szczególnie istotne dla osób posiadających mocne i gęste włosy, które w dużym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie. Decydując się na tego rodzaju terapię należy jednak pamiętać o kilku czynnikach. Jednym z nich jest pielęgnacja naskórka oraz zalecenia po depilacji laserowej. Jak więc należy dbać o skórę po zabiegu laserowego usuwania owłosienia? Oto wskazówki.

Zalecenia po depilacji laserowej

Depilacja laserowa należy do zabiegów bezpiecznych i nieinwazyjnych. Jej wykonywanie jednak wiąże się z zarówno z odpowiednim przygotowaniem skóry do zabiegu jak i właściwej pielęgnacji naskórka po wizycie w salonie. Aby cieszyć się zdrową i gładką skórą należy zastosować kilka podstawowych zasad.

Wśród wielu zaleceń dotyczących zabiegów depilacji laserowej Wrocław wyróżnia się m.in. pielęgnację skóry wykorzystującą kosmetyki o działaniu kojącym oraz nawilżającym. Jest to istotne szczególnie w przypadku skóry wrażliwej, na której może być widoczne zjawisko przesuszenia naskórka oraz obrzęku okołomieszkowego. W celu zapewnienia odpowiedniego nawilżenia skóry warto korzystać z produktów na bazie związków takich jak alantoina, kwas hialuronowy, masło shea, aloes, d-panthenol. Dodatkowo w przypadku skóry skłonnej do podrażnień w codziennej pielęgnacji warto stosować kosmetyki zawierające cynk, alantoinę, a także prowitaminę B5.

Bardzo ważne jest unikanie promieni słonecznych w trakcie trwania serii zabiegów depilacji laserowej. Mocno opalona skóra może przyczynić się do zmniejszenia efektów poprzez zastosowanie niskich parametrów zabiegu, a także zwiększyć ryzyko poparzeń naskórka. W tym celu należy regularnie korzystać z kosmetyków z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (30-50SPF). Bezwzględnie należy unikać wizyt w solarium, a także ziół zwiększających wrażliwość skóry na działanie promieni słonecznych (dziurawiec, nagietek,szałwia, arcydzięgiel). Podczas trwania serii zabiegów należy unikać również zabiegów wykorzystujących inwazyjne złuszczania naskórka tj. dermabrazja, mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, a także inne zabiegi laserowe. Ponadto należy unikać leków (antybiotyki, retinoidy), które również zwiększają wrażliwość skóry na działanie wiązki światła laserowego.

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać kąpieli gorącą wodą, a także delikatnie osuszać skórę ręcznikiem. W przypadku depilacji laserowej pach należy unikać stosowania antyperspirantu przed 24h na skórę. Przez 3-5 dni po depilacji laserowej ciała należy unikać korzystania z basenu oraz sauny. Bezwzględną zasadą w przypadku depilacji laserowej ciała jest unikanie wyrywania włosków. Oznacza to, że podczas zabiegów depilacji laserowej należy zrezygnować z zabiegów depilacji woskiem, depilatorem oraz pastą cukrową.

Podsumowanie

Depilacja laserowa Warszawa to jedna z najskuteczniejszych metod zapewniająca efekt gładkiej i zadbanej skóry na lata. Decydując się na tego rodzaju zabiegi należy pamiętać o ważnych zaleceniach pozabiegowych, które mają na celu poprawę jakości skóry, a także zapewnienie bezpieczeństwa wykonywania zabiegów. Zastosowanie wyżej opisanych zasad pozwoli w sposób mądry i świadomy wykonywać depilacją laserową ciała.