Praca musi ograniczać?

Praca musi ograniczać?

Przyjęło się, że praca musi człowieka ograniczać. Oczywiście praca to podstawa – chodzi w tym momencie o czas wolny. Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że zdarzają się wyjątki – zwłaszcza że niektórzy mogą nie zdawać sobie z tego sprawy.

Wiele możliwości

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że świat otwiera przed nami różne możliwości. W zasadzie zostaje tylko zadać pytanie, czy są to możliwości, z których korzystamy?

W ostatnim czasie bardzo popularna stała się praca zdalna. Miało to miejsce w związku z wiadomą sytuacją, aczkolwiek wypada coś podkreślić – praca zdalna to rozwiązanie, o którym wiele osób mogło wcześniej nie słyszeć. Do tego wydaje się, że pierwszym skojarzeniem z pracą jest przebywanie poza domem. Można nawet odnieść wrażenie, że niektórzy nie wyobrażają sobie pracy w domu (ale to już temat na inną historię).

W ten sposób dochodzimy do najważniejszego – czy praca zdalna musi oznaczać pracę w domu? Najważniejsze jest przecież wykonanie określonych zadań. Można też powiedzieć, że przy pracy zdalnej wszystko sprowadza się do kreatywności – praca może zostać połączona z jakimś ciekawym wyjazdem. Trudno też mówić o jakichś ograniczeniach – jedynym ograniczeniem jest chyba internet. Wypada też od razu przyznać, że dostęp do internetu to warunek, który nie powinien stanowić problemu.

Niektórzy mogą dodać, że przełożenie teorii na praktykę może sprawiać ogromne trudności. Obawy są jak najbardziej zrozumiałe, ale nie można przesadzać. Zresztą najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się ze społecznością Cyfrowych Nomadów (wiele informacji znajdziemy choćby na Facebooku).