Kupowanie komentarzy

Kupowanie komentarzy

Zdobycie zaufania klientów to coś, co może trwać bardzo długo. Nie ma też co ukrywać, że są ludzie, którzy próbują przyśpieszyć ten proces. Dodatkowo nie odbywa się to w uczciwy sposób.

Potrzebuję pozytywnych opinii!

Nie ulega wątpliwości, że ludzie lubią zwracać uwagę na internetowe opinie. Kiedy brakuje własnego doświadczenia, warto podeprzeć się cudzym. Z drugiej strony dobrze zadać sobie pytanie, czy każda opinia jest zgodna ze stanem faktycznym?

Różnie z tym może być i co najgorsze, nie można wykluczyć, że opinia została kupiona. Można wręcz powiedzieć, że kupowanie komentarzy stało się plagą.

Co na to moderatorzy?

Być może niektórzy zastanawiają się teraz nad pracą moderatorów, czy wychwytywaniem negatywnych komentarzy. Praca moderatorów to temat, o którym możemy dyskutować naprawdę długo – moderacji może brakować lub może działać w nieodpowiedni sposób. Samodzielne wychwytywanie negatywnych komentarzy to zadanie, które można określić łatwym, trudnym, jak i niemożliwym – nad ostatnią opcją można się zastanawiać. Wypada też dodać, że kluczowe jest to, z kim mamy do czynienia. Jakkolwiek to zabrzmi, kupiony komentarz może wyglądać bardzo profesjonalnie. Oczywiście może też wyglądać sztucznie i jest to pewien plus – nie wszyscy nadają się do pisania fałszywych opinii.

Zdrowy rozsądek

Co by nie mówić, ten tekst może zniechęcić do przeglądania opinii. Niemniej wydaje się, że z niczym nie należy przesadzać – bezgraniczna wiara w opinie może okazać się kosztowna. Krótko mówiąc, wszystko sprowadza się do zastosowanego podejścia – samo zapoznanie się z opinią nie jest niczym złym.

Ponadto trudno przypuszczać, aby ktoś osiągnął sukces wyłącznie na podstawie pozytywnych komentarzy. Na koniec najważniejsza jest jakość – nie możemy o tym zapomnieć.

O biznesie możesz poczytać także tu.