Depilacja laserowa piersi

Depilacja laserowa piersi

Depilacja laserowa piersi to temat, który wśród kobiet wzbudza wiele dyskomfortu psychicznego. Wszystko dlatego, że obecność włosów na piersiach u płci damskiej nie jest zjawiskiem normalnym. Czy istnieje zatem skuteczny oraz bezpieczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia w okolicach piersi? Oto wskazówki.

Dlaczego pojawiają się włosy na piersiach?

Włoski na piersiach u kobiet to w dużej mierze efekt zaburzeń hormonalnych, genetyki lub przyjmowanych leków. Włoski, które występują u kobiet znacznie różnią się o tych, które pojawiają się u mężczyzn w obrębie klatki piersiowej. Zwykle są one delikatniejsze, a także nieco jaśniejsze. Bardzo częste meszek włosy nie jest widoczny na pierwszy rzut oka. Mimo to brak gładkości skóry w obrębie piersi wprowadza kobiety w duży niepokój psychiczny (zaburzona samoocena, brak pewności siebie, spadek poziomu kobiecości), a w dalszym efekcie przekłada się na czynniki fizyczne jak na przykład wstyd własnego ciała przed partnerem.

Włosy na piersiach pojawić się również mogą w przebiegu ciąży lub gdy kobieta przyjmuje leki antykoncepcyjne lub stosuje terapię hormonalną. W celu wyjaśnienia tego zjawiska początkowo warto udać się do specjalisty endokrynologa, który będzie mógł rozwiązać przyczynę problemu.

Depilacja laserowa piersi

Depilacja laserowa piersi polecana jest szczególnie kobietom, które posiadają ciemne owłosienie. Warto podkreślić, że depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie stanowi skuteczny i bezpieczny sposób trwałego usuwania włosów. Światło lasera Mediostar Next Pro wnika do skóry na głębokość cebulki włosa, trwale je niszcząc. Należy podkreślić, że laser oddziałuje wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu (anagenu). Oznacza to, że aby móc trwałe pozbyć się niechcianego owłosienia, należy wykonać kilka zabiegów w regularnych odstępach czasu.

Warto podkreślić, że okolica piersi u kobiet jest miejscem wrażliwym, podobnie jak strefa bikini. Oznacza to, że podczas depilacji laserowej piersi może być odczuwalne intensywne ciepło oraz wyraźne odczucia igiełek. Parametry zabiegowe nie są stosowane na wysokim poziomie, a w przypadku osób wrażliwych na ból może być zastosowane dodatkowe chłodzenie w głowicy lasera lub zimny okład.

Wskazania do depilacji laserowej piersi

  • wrastające włoski;

  • podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);

  • zapalenia mieszków włosowych;

  • hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;

  • względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.

Podsumowanie

Depilacja laserowa piersi we Wrocławiu i Warszawie to dla kobiet najskuteczniejsza metoda pozbycia się niechcianego owłosienia. Zapewnia ona szybkie i przede wszystkim trwałe rezultaty gładkiej skóry. Brak owłosienia w miejscu takim jak piersi u kobiet w dużym stopniu wpływa na aspekt psychiczny. Dodaje pewności siebie, a także sprawia, że kobieta czuje się w pełni kobieca i zadbana.