Rekrutacja zdalna co raz bardziej popularna

Rekrutacja zdalna co raz bardziej popularna

Rekrutacja zdalna staje się co raz bardziej popularna. Upowszechnienie pracy zdalnej wymusiło niejako na pracodawcach przeprowadzanie online selekcji kandydatów do firm. Niesie ona za sobą szereg korzyści zarówno dla rekruter – a jak i potencjalnego przyszłego pracownika.

Korzyści z rekrutacji online są bardzo duże

Przede wszystkim pozwala ona na zaoszczędzenie czasu zarówno pracodawcy jak i rekrutowanemu. Bardzo często rozmowy przebiegają w kilku etapach, co wiąże się z koniecznością dojazdu do firmy. Kandydat na ogół czuje się bardziej komfortowo we wnętrzu własnego domu, w spokojnej i luźnej atmosferze. Nierzadko pracownicy aplikują do miejsc oddalonych nawet o kilkaset kilometrów od ich obecnego miejsca zamieszkania. Dzięki rekrutacji online mogą zaoszczędzić paliwo i cenny czas.

Rekruter przede wszystkim nie musi przygotowywać specjalnego pomieszczenia do rozmowy, wystarczy ciche miejsce i odpowiedni sprzęt.

Rekrutacja online dotyczy głownie pracowników zdalnych, którzy będą pojawiać się w siedzibie firmy tylko od czasu do czasu. Powinna być wdrażana co raz częściej w organizacjach. Czasy pandemii, pokazały, że pracownicy zdalni pracują równie wydajnie co stacjonarni.

Rekrutacja zdalna stwarza możliwość pozyskiwania fachowców z całej Polski

Rozmowa twarzą w twarz w niektórych zawodach zawsze będzie konieczna. Jednak tam, gdzie może być zastąpiona rekrutacją online warto ją wdrożyć. Przede wszystkim da to obraz pracodawcy jak przyszły kandydat radzi sobie z nowoczesną technologią. Telekonferencje czy spotkania online zaczynają być na równi traktowane, co rozmowy w siedzibie firmy. Znajomość narzędzi do ich obsługi, ułatwi przyszłym pracownikom także udział w różnorodnych szkoleniach i webinariach zdalnych.