Kilka słów na temat bankowej księgowości online

Kilka słów na temat bankowej księgowości online

Kilka słów na temat bankowej księgowości online

Księgowość online oznacza pakiet usług wykonywanych przy pomocy odpowiedniego oprogramowania. Produkt ten służy do prowadzenia księgowości w Internecie, a wszelkie problemy bądź niejasności kieruje się do specjalistów. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca nie ma konieczności używania infrastruktury IT oraz kodów dostępu. Właśnie te dwie przyczyny sprawiają, że z księgowości online korzysta coraz więcej osób.  Jeszcze zanim przedsiębiorca przystąpi do szukania najlepszej oferty banku należy odpowiedzieć sobie na pytania co musi znaleźć się w pakiecie usług. Przedsiębiorca korzysta z takiej pomocy również ze względu na oferowane bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu.

Najważniejsze cechy bankowej księgowości

W trakcie wyboru oferty należy zwrócić uwagę czy system aktualizuje się samodzielnie. To bardzo ważna cecha, która pozwala na aktualizację zgodną ze zmieniającymi się często przepisami prawa. Dopasowanie programu do zmian to jedna z najważniejszych cech. Warto mieć na uwadze, że przedsiębiorca, który działa niezgodnie z przepisami naraża się na wiele negatywnych zjawisk, kar oraz nieprzyjemności. Warto zapoznać się też z polityką bezpieczeństwa. Żadne dane dotyczące firmy oraz kontrahentów nie mogą wyjść poza szeregi przedsiębiorstwa. Serwer powinien zawierać możliwość przechowywania danych. Nie można obejść się również bez archiwizacji dokumentów, gdyż wymagają tego przepisy obowiązujące w naszym kraju. Certyfikat jakości potwierdza dobre działanie oprogramowania, które zgodne jest z międzynarodowymi standardami. Dobrze, aby program posiadał między innymi certyfikat ISO.

W tym miejscu należy też wspomnieć o zgodności z RODO. Przetwarzanie danych osobowych poddawane jest ścisłej kontroli, tak samo jak przygotowywanie kopii zapadowych. Przed podpisaniem umowy należy zapoznać się możliwością odstąpienia od wykonywanej usługi, a także konsekwencjami związanymi z tą decyzją. Nie można pominąć kompleksowości oprogramowania. Samodzielne księgowanie online ma przede wszystkim oszczędzać czasu przedsiębiorcy, dlatego wszystko powinno znajdować się w jednym miejscu. Chodzi więc o przygotowywanie faktur, wysyłanie plików JPK oraz deklaracji ZUS. W takim przypadku nie trzeba już korzystać ze specjalnych programów używanych do wystawiania faktur oraz innych dokumentów funkcjonujących w firmie.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o zapleczu merytorycznym usługodawcy. Chodzi o wsparcie i pomoc uzyskiwaną od specjalistów pracujących w księgowości, kadrach, płacach oraz techników.