Na ubezpieczeniach można nieźle zarobić

Na ubezpieczeniach można nieźle zarobić

Zarabianie na ubezpieczeniach to temat, nad którym pewnie nie zastanawiamy się zbyt często. Warto byłoby jednak to zmienić – zwłaszcza że ciekawych wniosków nie brakuje.

Przykładem Starbucks

Starbucks to największa na świecie sieć kawiarni – także mowa o działalności, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Niemniej pewne szczegóły mogą szokować.

Wystarczy odnieść się do pieniędzy wydawanych na ubezpieczenie pracowników – łączna kwota przekracza sumę wydawaną na ziarna kawy! Z drugiej strony możemy mówić o sieci, dla której opieka socjalna odgrywa ważną rolę. Gdyby kogoś interesowały szczegóły, na pewno należy wiedzieć, że chodzi o rozbudowane wsparcie. Można również powiedzieć, że mowa o wsparciu, które skierowane jest do ludzi pracujących minimum 20 godzin tygodniowo. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że Starbucks to koncern, w którym wiele osób pracuje na część etatu.

Zaczęło się od pożaru!

Dobrze też wspomnieć o historii – pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe można określić jako wynik pożaru. Chodzi o XVII wiek i to, co miało miejsce w Londynie. Można powiedzieć, że zaczęło się od niewielkiego pożaru, a w końcowym rozrachunku mieliśmy prawdziwą katastrofę. Nie ma w tym najmniejszej przesady – Londyn stał się wielkimi zgliszczami. Ważne jest też to, że mowa o pożarze, który wywarł ogromny wpływ na brytyjskie społeczeństwo. Tak ogromny, że zdecydowano się na zmiany prawne związane z ubezpieczeniami. Warte odnotowania jest też to, że zdecydowano się powołać pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe.

Niemniej należy pamiętać o tym, że sama idea ubezpieczeń powstała dużo wcześniej – początki miały miejsce już w czasach antycznych.