Ile można zarobić jako Youtuber?

Ile można zarobić jako Youtuber?

Czy praca Youtubera jest taka lekka i przyjemna jak się wydaje wielu  ludziom? Youtuberzy często są postrzegani, jako osoby, które niewiele umieją, a pieniądze spadają im same z nieba. Niewątpliwie zawód ten zyskuje coraz bardziej na popularności. Są Youtuberzy, którzy posiadają wiedzę w określonej dziedzinie i chętnie się nią dzielą z innymi zarabiając przy tym spore kwoty.

Łatwa praca Youtubera?

Wiele osób nadal podchodzi do zawodu Youtubera mało poważnie traktując go raczej, jako hobby. Praca, która polega na kręceniu filmów, albo graniu w gry komputerowe nie jest przecież prawdziwym zajęciem dla dorosłej osoby. Szczególnie w naszym kraju praca zarobkowa kojarzona jest z klasycznym ośmiogodzinnym etatem. Trzeba do niej dojechać, spędzić w niej określony czas i wrócić zmęczonym do domu.

Przede wszystkim warto zrozumieć, że dzisiaj wiele osób pracuje zdalnie, a Internet daje duże możliwości zarabiania pieniędzy.  Miejscem pracy może być własne mieszkanie, a formy zatrudnienia są różne, nie każdemu do szczęścia potrzebny jest etat.

Na czym tak naprawdę zarabiają Youtuberzy?

Przede wszystkim warto obalić mit, że zarobki Youtuberów są uzależnione od ilości widzów czy odsłon filmików. Największe przychody generują reklamy wyświetlane w czasie oglądanych przez widzów filmików. Firmy są w stanie dużo zapłacić za to żeby ich reklama dotarła do jak największej ilości odbiorców. Dzięki ogromnej popularności niektórych Youtuberów firmy mogą wykorzystywać ich do promocji swoich produktów.  Miliony fanów Youtuberów ufa, że produkty, które polecają są naprawdę dobre. W rezultacie chętniej je zakupi niż po obejrzeniu klasycznej reklamy w TV czy Internecie.

Ile może zarobić Youtuber?

To zależy od wielu czynników. Na zarobki przekłada się przede wszystkim popularność Youtubera. Są idole gier wśród nastolatków, których śledzą miliony fanów. To oczywiście przekłada się na ilość reklam, które są udostępniane na ich kanałach. Na odsłonach zarabia się o wiele mniej. Przykładowo 1 milion odsłon daje przychód Youtuberowi w wysokości około 500 złotych.  Widzowie oglądający reklamy, jeśli klikną w link generują także większe zyski. Do popularnych Youtuberów odzywają się często firmy, które dają im określone produkty za darmo, ale z zastrzeżeniem, że muszą być one pokazywane w nagraniach na kanałach. To popularna praktyka także wśród innych celebrytów (aktorów, piosenkarzy, piłkarzy itd.)

Dlatego też zarobki Youtuberów mogą wahać się w przedziale od kilku nawet do kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie.