Ubezpieczenie od utraty dochodu

Ubezpieczenie od utraty dochodu

Ubezpieczenie od utraty dochodu

Polisa na życie to dobre rozwiązanie przede wszystkim w czasach, kiedy wszystko może się zmienić. Oferuje ona ciągłość finansową, która może przydać się w każdym momencie życia. Właśnie dlatego warto zapoznać się z pojęciem ubezpieczenia od utraty dochodu. W tym przypadku można skorzystać z dwóch opcji. Pierwsza z nich to umowa dodatkowa przeznaczona do ochrony podstawowej. Jednakże dostępna jest też polisa od utraty dochodu funkcjonująca jako osobna opcja. Nabycie ubezpieczenia na życie to bardzo dobry krok, jednakże istnieje konieczność sprawdzenia czy ubezpieczyciel daje możliwość rozszerzenia oferty. Umowy dodatkowe w większości przypadków oznaczają wypadki, choroby, kontuzje, albo pobyt w szpitalu. Niektóre firmy ubezpieczeniowe mają bardzo korzystne oferty polegające na wsparciu finansowym również w przypadku utraty pracy. Umowa tego typu nie kosztuje majątku, a do tego zdecydowanie ułatwia życie w trudnej sytuacji. Wspomniane wsparcie wypłaca się jednorazowo, albo przez konkretny czas. Może to być 6 miesięcy, albo rok. Warto zdecydować się na ten typ ubezpieczenia przede wszystkim w sytuacji, kiedy nie można się obejść bez ciągłości finansowej. Chodzi na przykład o konieczność spłacania zaciągniętego kredytu. Niekorzystna sytuacja w życiu zawodowym nie wpłynie negatywnie na zdolność kredytową, a pieniądze z ubezpieczenia pozwolą opłacić ratę kredytu.

Jakie trzeba spełnić warunki?

Oczywiście, ubezpieczenie jest przyznawane jedynie w konkretnych przypadkach. Przede wszystkim musi nastąpić rozwiązanie stosunku pracy, albo ogłoszenie upadłości firmy. Inna możliwość to zakończenie działalności gospodarczej przez pracodawcę, a następnie jej wyrejestrowanie z właściwego rejestru bądź ewidencji.

Wsparcie finansowe oferowane przez ubezpieczalnię uwarunkowane jest sumą ubezpieczenia oraz ofertą, która została podpisana. Najważniejsze to znaleźć dobrą ofertę, gdyż można zdecydować się na 3, 6 bądź 12 miesięczną pomoc w przypadku utraty pracy. Oczywiste wydaje się, że więcej czasu oznacza większe możliwości znalezienia pracy w innej firmie i przywrócenie płynności finansowej w domowym zaciszu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że różne placówki oferują inne miesięczne wsparcie. Jednakże uogólniając chodzi o sumy wahające się od tysiąca do nawet czterech tysięcy złotych w ciągu miesiąca.